• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Emlak Katılım konut kredisi vermeye başlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm eylem planı hakkında açıklama yaparken Emlak Katılım Bankası müjdesi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm eylem planı hakkında açıklama yaparken Emlak Katılım Bankası müjdesi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ev sahibi olmak isteyenleri sevindiren bir açıklamada bulundu. 


Emlak Katılım Bankası tarafından ev sahibi olmak isteyenlere yönelik yeni çalışma hakkında açıklama yapan Bakan Kurum vatandaşın konut sahibi olmasını kolaylaştıracaklarını söyledi. 
- "Emlak Katılım konut alım sürecinde, taraflara finans sağlayacak"

Uzun zamandır beklenen kentsel dönüşüm eylem planını açıklayan Bakan Kurum Türkiye'de toplamda 1.5 milyon konutun kentsel dönüşüme girerek yenileneceğini söyledi. 


Eylem planı için düzenlenen basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum "İller Bankası altyapı hizmetlerinin sağlanması amacıyla gerek teknik gerekse kaynak desteğini daha da artıracak. Yeni dönemde, İller Bankası kanalıyla belediyelerimize 4 milyar liralık dönüşüm kredisi veriyoruz. Bununla da yetinmiyor, kredilerimizde yüzde 50'ye kadar kredi finansmanında hibe desteği sağlıyoruz.

Bunun yanında yeniden hizmete açtığımız Emlak Katılım Bankası ulusal ve uluslararası düzeyde finans kaynaklarının tespitinde önemli bir noktaya geldi. Yine, Emlak Katılım Bankamız ile konut alım sürecinde, taraflara finans sağlayacak, konut alımını çok daha kolaylaştıracağız" diyerek Emlak Katılım Bankası ile ev sahibi olmak isteyenlere finansal destek vereceklerini dile getirdi. 


Bakan Kurum, ayrıca kentsel dönüşüm alanlarında Bakanlık, TOKİ, İlbank, Emlak Katılım Bankası, yerel idareler, vatandaşlar ve yatırımcıların sorumluluklarını içeren "Kentsel Dönüşüm Rehberi" hazırladıklarını, bununla kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmış olacaklarını vurguladı.
 

Dönüşüme giren yapıların sıfır atık projesine uygun şekilde inşa edilmesini sağlayacak düzenlemeleri de hayata geçirdiklerini vurgulayan Kurum, çevre karnesi yüksek projelere de ayrı destekler sağlayacaklarını söyledi.

 


- "Türkiye Emlak Katılım Bankası İkitelli Şubesi açıldı"

Birinci 100 günlük eylem planı ile 2018 yılında yeniden aktif hale getirileceği açıklanan Emlak Bankası yapılan değişiklik ile Emlak Katılım Bankası olarak hizmete alınmıştı. 


Emlak Katılım Bankası ilk şubesini İstanbul'da açarken yapılan çalışmalar sonucunda bankanın yıl sonuna kadar yeni konut finansmanı sistemini tanıtması bekleniyor. 


2019 yılı içerisinde 15 şubeye ulaşma hedefi ile faaliyetlerine devam eden Türkiye Emlak Katılım Bankası İkitelli Şubesi'nin de açılışını Eylül ayı içerisinde tamamladı.


Konut envanteri çalışması yapan bankanın müteahhitlerin ellerinde kalan sıfır konutları indirimli olarak satın alacağı ve bu bu konutları vatandaşa konut kredisiz taksitle vadeli olarak satacağı bir sistem üzerinde çalıştığı belirtiliyor. 
Diğer "Sektör Haberleri" için tıklayın:  SEKTÖR HABERLERİ  

403 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi