• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Ziraat Katılım’dan yeni ortaklıklar

Yünsa'yı Sabancı Holding’den satın alan Sürmegöz Tekstil Ziraat Katılım ile ortaklığa gitti.


Yünsa'yı Sabancı Holding’den satın alan Sürmegöz Tekstil Ziraat Katılım ile ortaklığa gitti. 


Sabancı Holding, Yünsa'da sahip olduğu sermayenin yüzde 57,88'ini temsil eden hisselerin tamamını Sürmegöz Tekstil'e 29 Ağustos tarihinde sattı.
- "Ziraat Katılım peşin olarak ödedi"

Şirket sermayesinin %57,88'ini temsil eden 16.878.507,00 TL nominal değerli hisselerin tamamına 69 milyon 458 bin lira değer biçildi.


Şirketten bugün yapılan açıklamada ise Ziraat Katılım’ın yeni kurulan şirkete ortak olduğu ifade edildi.50 bin lira sermaye ile kurulan Sürmegöz Tekstil çıkarılmış sermayesini 20 milyon liraya yükseltme kararı aldı.


Artırılan sermayenin 5 milyon liralık kısmının 2.5 milyon lirasını Mustafa Sürmegöz, 2.5 milyon liralık kısmını ise Ziraat Katılım peşin olarak ödedi.

- "Yüzde 50’şer payla eşit ortaklık"


Sermayenin kalan kısmının ise 24 aylık süreçte eşit taksitlerle ödenmesi kararı alındı.Mustafa Sürmegöz ile Ziraat Katılım, Yünsa’yı satın alan şirkette yüzde 50’şer payla eşit ortak oldu.


- Sürmegöz Tekstil’den KAP’a yapılan açıklama ise şu şekilde;


“Şirketimizin 5 Eylül 2019 tarihli genel kurulunda Ziraat Katılım Bankası A.Ş.’nin %50 pay oranı ile şirketimize ortak olması onaylanmış olup, aynı tarihte şirketimiz çıkarılmış sermayesinin 50,000 TL’den 20 milyon TL’ye nakden artırılması kararlaştırılmıştır.”

Kaynak: Yeni Akit
Diğer "Sektör Haberleri" için tıklayın:
  SEKTÖR HABERLERİ  
297 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi