• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Bereket Sigorta prim üretimi en çok artan şirket oldu

Müşteri ihtiyaçlarıyla paralel olarak geliştirdiği yenilikçi sigorta ürünleriyle büyük ilgi toplayan ve sektörde hızlı bir çıkış yakalayan Bereket Sigorta, 2019 yılının ilk 6 ayına ilişkin üretim verilerini açıkladı.

Müşteri ihtiyaçlarıyla paralel olarak geliştirdiği yenilikçi sigorta ürünleriyle büyük ilgi toplayan ve sektörde hızlı bir çıkış yakalayan Bereket Sigorta, 2019 yılının ilk 6 ayına ilişkin üretim verilerini açıkladı.
Türkiye Sigorta Birliği’nin açıkladığı verilere göre toplam prim üretimini bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık 5 katına çıkaran Bereket Sigorta, 6 ayda 698 milyon lira prim üretimi gerçekleştirdi.
- "Türk sigorta pazarının en önemli oyuncuları arasında"

Bereket Sigorta, sunduğu avantajlı ürün, hizmetler ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nden aldığı güçle bir önceki yılın ilk 6 ayına göre üretimde %480 artış yakalayarak, Türk sigorta pazarının en önemli oyuncuları arasında yer aldı.


Birçok kanal ve ürün üzerinden müşteriye ulaşan Bereket Sigorta, 1625 Tarım Kredi Kooperatifi başta olmak üzere 3000’e yakın acente ve satış noktasından oluşan en geniş satış ağına sahip sigorta şirketi haline geldi.
 


- "Yenilikçi ve inovatif çözümler"

Bereket Sigorta’nın 6 ayda 700 milyon lira üretime ulaşmasının özverili ve kararlı çalışmalarının bir göstergesi olduğunu belirten Bereket Sigorta Genel Müdürü Mahmut Güngör;


“Bereket Sigorta olarak yeni ürünlerimizi müşterilerimize yenilikçi ve inovatif 
çözümler sunarak dizayn ediyoruz. Sektörde fark oluşturmanın yolunun, doğru fiyatlamadan ve zamanın gereksinimlerini karşılayabilen ürünlerden geçtiğini düşünüyoruz” diye konuştu.- "Ferdi kaza ürününü"

Süreç içerisinde piyasaya sundukları ürünlerin müşteri nezdinde karşılık bulduğunu belirten Güngör, yeni ürünlerin de müjdesini verdi:


“Bu süreçte, içerisinde yeni asistans hizmetlerinin olduğu, uygun fiyata sahip bir ferdi kaza ürününü müşterilerimizin beğenisine sunmuş bulunmaktayız.”
- "Dijital platformlarda daha etkin bir Bereket Sigorta"

“Devlet Destekli Alacak Sigortası ile ilgili çalışmalarımız da tamamlanarak poliçe düzenleme aşamasına gelindi” diyerek KOBİ’lere destek vermek için de faaliyetlerine hız kazandırdıklarını ifade eden Güngör, sözlerini şöyle noktaladı:


“Sektör ihtiyaçlarını yakından takip etmekte, sektörü ve şirketimizi daha ileriye götürecek her aşama için titizlikle çalışmaktayız. Gelecek dönemlerde teknolojik altyapımız ile daha güçlü, dijital platformlarda daha etkin bir Bereket Sigorta olarak karşınızda olacağız.”
Kaynak: Sigortacı Gazetesi

Diğer "BES ve Sigortacılık Haberleri" için tıklayın:


107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi