• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Vakıf Katılım'dan İstanbulkart ayrıcalığı

Vakıf Katılım müşterileri, İstanbulkart bakiye sorgulama, bakiye yükleme ve düzenli yükleme talimatı verme işlemlerini internet şube ve mobil şube hesapları üzerinden yapabilecek.


Vakıf Katılım Bankası, İstanbulkart ile seyahat edenlerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak yeni bir iş birliğine imza attı.


Bankadan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BELBİM ile Vakıf Katılım Bankası arasında yapılan anlaşma ile Vakıf Katılım müşterileri, bakiye sorgulama, bakiye yükleme ve düzenli yükleme talimatı verme işlemlerini internet şube ve mobil şube hesapları üzerinden veya Vakıf Katılım kredi kartıyla gerçekleştirebilecek.- "Saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilecek"

Vakıf Katılım, İstanbulkart yükleme işlemlerinden herhangi bir ücret almayacak. Bununla birlikte İstanbulkart'ın NFC (Near Field Communication)  desteği bulunan akıllı telefonlara yaklaştırılması sonucu yükleme veya bakiye sorgulama işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilecek.


NFC (Near Field Communication)  desteği olmayan telefonlarla yapılan ödeme işlemlerinde ise internet şube ve mobil şube kanallarını kullanan müşteriler, BELBİM'e ait herhangi bir dolum noktasına İstanbulkart'ı okutarak yükleme işlemlerini tamamlayabilecek.- "10 lira hediye bakiye yüklemesi"

Vakıf Katılım, İstanbulkart'a düzenli yükleme talimatı verip talimatı gerçekleşen müşterilerine özel olarak da 10 lira hediye bakiye yüklemesi yapacak.


1 Eylül-31 Ekim döneminde geçerli olacak kampanya kapsamında düzenli yükleme talimatları Vakıf Katılım hesapları veya kredi kartları üzerinden gerçekleştirilebilecek.


Kampanyadan faydalanabilmek için en az 20 liralık düzenli yükleme talimatının Vakıf Katılım'ın internet şubesi veya mobil şube üzerinden verilmesi gerekecek.


- "İstanbulkart Bakiye Sorgulama"

Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığı ile İstanbulkart içerisindeki bakiyeyi sorgulayabilir, Mobil Şube’de NFC (Near Field Communication) destekli telefonlar ile İstanbulkart’ı telefonun arkasına yaklaştırarak anlık bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.- "İstanbulkart Yükleme İşlemleri"

Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanallarından yapılan İstanbulkart yükleme işlemlerinden sonra, BELBİM A.Ş.’ye ait herhangi bir dolum noktasına İstanbulkart’ı okutarak yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Vakıf Katılım Mobil Şube kanalından yapılacak İstanbulkart yükleme işlemlerinde NFC destekli akıllı telefonlar birer İstanbulkart dolum noktasına dönüşmektedir. Yükleme yapılan İstanbulkart’ı NFC destekli akıllı telefonun arka bölümüne okutarak yükleme işlemini saniyeler içerisinde bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz.
NFC özellikli olmayan telefonlarda ise uygulama üzerinden dolum talimatı oluşturularak, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan İstanbulkart yükleme noktalarına İstanbulkart okutularak dolum işlemini tamamlayabilirsiniz.- "İstanbulkart
 Yükleme Talimatı Oluşturma"

Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığı ile seçilebilen tutarda otomatik yükleme talimatı verme (bakiye belirli bir tutarın altına düştüğü takdirde yükleme yapılır)ve talimat iptali işlemleri de gerçekleştirilebilecektir.

Bir seferde en az 1 TL – en fazla 200 TL yükleme işlemi yapılabilmektedir. İstanbulkart içerisinde en fazla 300 TL bakiye bulunabilmektedir.

Kaynak: AA
Diğer "Sektör Haberleri" için tıklayın:


  SEKTÖR HABERLERİ  

84 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi