• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Türkiye Finans'tan 800 milyon liralık iki kira sertifikası halka arzı

Kira sertifikalarında rekor rakamlara ulaşan Türkiye Finans toplamda 800 milyon lira tutarında iki kira sertifikası halka arzını başarıyla tamamladı.
Türkiye Finans, kira sertifikası ihraç işlemlerinde esnek uygulamalara devam ediyor.

Aynı gün içerisinde 2 farklı kira sertifikası ihraç ederek toplamda 800 milyon liralık değer elde eden Banka iki ihraçtan birini 91, diğerini 179 gün vadeli olarak yurt içi piyasaya sundu.- "Toplamda 800 milyon lira değere ulaşan iki farklı kira sertifikası"

Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası seçilen Türkiye Finans, katılım bankacılığının en önemli yatırım enstrümanlarından biri olan kira sertifikası ihracına olan talebi arttırmak amacıyla katma değeri yüksek uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor.


Türkiye Finans’ın iştiraki olan TF Varlık Kiralama A.Ş’nin, toplamda 800 milyon lira değere ulaşan iki farklı kira sertifikasının ihraç işlemleri aynı gün içerisinde farklı vade seçenekleri ile tamamlandı.


29 Temmuz 2019 tarihinde yurt içi piyasaya sunulan kira sertifikalarından biri 179 gün vade ile 150 milyon lira, diğeri 91 gün vade ile 650 milyon lira ihraç değerine ulaştı.- "2 ayrı özel durum açıklaması"

Halka arz yöntemiyle ihracı gerçekleştirilen kira sertifikalarının satışının tamamlandığına ilişkin 2 ayrı özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı.

Açıklamalarda şu bilgilere yer verildi:

“Şirketimizin, talep toplamasını 23, 24 ve 25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdiği, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı 150.000.000 TL nominal değerdeki 179 gün vadeli ve 650.000.000 TL nominal değerdeki, 91 gün vadeli kira sertifikalarının satış işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleştirilmiştir. İhraca ilişkin dağıtım sonuçları ekte yer almaktadır. Kamunun bilgisine arz olunur.”- "Reel sektörü büyütmeyi hedefliyoruz”

Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun konu ile ilgili olarak şunları söyledi:


“Aynı gün içerisinde farklı vade seçenekleri ile gerçekleştirdiğimiz yüksek tutarlı ihraç işlemlerine bu ay da devam ediyoruz. Bu yöntem sayesinde yatırımcının talebi artarken, elde edilen değer beklenenin üzerinde gerçekleşiyor.

Nitelikli yatırımcılara satışını gerçekleştirdiğimiz 150 milyon lira tutarında kira sertifikası ile birlikte Temmuz ayında toplam 950 milyon lira ihraç tutarına ulaştık. İhraç işlemlerini farklı vade seçenekleri ile sunmamız sayesinde yatırımcıya esneklik sağlıyor; piyasa koşullarına uygun pozisyon almalarını kolaylaştırıyoruz.

Katılım bankacılığının en değerli yatırım enstrümanlarından biri olan kira sertifikası ihracına olan talebi arttırmayı, bu sayede reel sektörü büyütmeyi hedefliyoruz.”
Diğer "Sektör Haberleri" için tıklayın:

95 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi