• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

"Katılım Analiz-İslam İktisadı Dergisi" Temmuz sayısı çıktı!

Türkiye’de aylık yayımlanan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi olan “Katılım Analiz Dergisi”nin Temmuz sayısı çıktı.


Türkiye’de aylık yayımlanan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi “Katılım Analiz Dergisi”nin Temmuz sayısı çıktı.


Katılım Analiz olarak çevrimiçi yayın organlarımız olan haber portalımız ve “Aylık Haber Bülteni”mizin yanına yeni bir yayınımızı daha, 2019 Ocak Sayısı ile birlikte “Katılım Analiz Dergisi” adıyla eklemenin mutluluğunu yaşadık.

Gayemiz öncelikli olarak Türkiye’de ve dünyada İslam İktisadı’nın gelişmesi ve büyümesine gönüllü olarak katkı sağlamaktır.
- Katılım Analiz Genel Yayın Yönetmeni Süleyman KONUR, Temmuz sayısının giriş yazısında şu ifadelere yer verdi;

İslam İktisadı’nın her geçen gün büyüyen potansiyeli ile birlikte Katılım Analiz olarak bizler de bu gelişime katkı vermek amacıyla “Katılım Analiz İslam İktisadı Dergisi”nin Temmuz sayısıyla karşınızdayız. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızda en büyük destekçilerimiz olan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederim.


Bu sayımızın konusunu “İş Dünyasında İslam İktisadı” olarak belirledik. Bu doğrultuda ticari hayatımızdaki uyulması gereken kuralları belirleyen dinimizin bizlere emirlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Osmanlı’dan günümüze ulaşan ahilik teşkilatları ticaret hayatımızdaki önemli kuruluşlar arasında yer alıyor. Bizler de bu sayımızda iş dünyasındaki önemli bir Müslüman tacir olan Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk Bey ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Selçuk Bey’e, İslam İktisadı’nda ticaretin önemi hakkındaki görüşlerini okuyucularımız ile paylaştığı için çok teşekkür ederiz.


Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) döneminden günümüze kadar ulaşan ticaret ahlakı ve kurallarını dinimize göre yaşamamanın gerekliliğini ve bunun önemini sizlerle paylaşarak yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’deki ayetleri ve hadisleri sizler için derledik.


Aynı zamanda ülkemizdeki ticari faaliyetlere faizsiz finansman yöntemi olarak sunulan yeni uygulamalara ve gelecek dönemdeki faizsiz finansa yol haritası çizen “11. Kalkınma Planı” hakkında bilgiler vermeye çalıştık.


“www.katilimanaliz.com” haber portalımızda okuyucularımızla paylaştığımız İslam Ekonomisi’ne dair Temmuz ayında gerçekleşen, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri de dergimizin “Katılım AnalizHaber Bülteni” bölümüzde paylaştık. İslam İktisatçıları bölümümüzde ise Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu’nda faizsiz finansı temsil eden Prof. Dr. Servet Bayındır hocamızı anlattık. Sorularla İslam İktisadı, Katar-Doha, İslam İktisadı Kitaplığı ve çok daha fazlasıyla Türkiye’nin ilk ve tek aylık olarak yayımlanan İslam iktisadı dergisiyle karşınızdayız.


İnanıyorum ki Müslümanlar, büyük bir nimet olan İslam İktisadı'nı doğru bir şekilde anlayacak, helal manâda uygulayacak ve gerektiği şekilde sahip çıkacaktır.


Gelecek sayıda buluşmak ümidiyle…Süleyman KONUR 

Katılım Analiz 
Genel Yayın Yönetmeni

- Katılım Analiz Dergisi Temmuz-2019 sayısına ulaşmak için tıklayın;

https://www.katilimanaliz.com/FileUpload/as900789/File/temmuz-2019_katilim_analiz_dergisi.pdf


Katılım Analiz Dergisi Temmuz-2019 
Yıl:1       Sayı:7


Genel Yayın Yönetmeni 
Süleyman Konur 

Yayın Koordinatörü 
Ramazan Menteşe 

Editörler 
Ahmet Burak Doğan 
Mevlüt Umur - Önceki sayılara ulaşmak için tıklayın;

https://www.katilimanaliz.com/?Syf=5&Id=133038


Katılım Analiz Dergisi, süreli-aylık İslam İktisadı yayınıdır. Dergide yayınlanan yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. İzin alınmaksızın kısmen ya da tamamen kullanılamaz. Dergideki yazıların sorumluluğu tamamen yazarlarına aittir. dergi@katilimanaliz.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi