• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Albaraka Türk'ten kesintisiz hizmet "Nöbetçi Transfer"

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ: "EFT hizmetinde artık zaman sınırı ortadan kalktı" dedi.

Albaraka Türk, internet ve mobil bankacılık müşterilerine özel geliştirdiği "Nöbetçi Transfer" hizmetiyle, zaman sınırını ortadan kaldırıyor.


Bankadan yapılan açıklamaya göre, Albaraka Türk, dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ve dijital bankacılık alanında yaptığı yatırımlarla ciddi bir ivme yakalayan Albaraka Türk, hayatı kolaylaştıran finansal ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ediyor.


Albaraka Türk, internet ve mobil bankacılık müşterilerine özel, Birleşik Ödeme firmasıyla gerçekleştirdiği "Nöbetçi Transfer" hizmetiyle Albaraka Mobil Platform ve internet şubesi üzerinden, EFT saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatil günleri de dahil olmak üzere sistemde var olan bankalara 7/24 para transferi işlemleri gerçekleştirmeye imkan tanıyor.


Albaraka Türk hesaplarından, EFT saatleri dışında özel uygulaması sayesinde para transferi işlemi gerçekleştirebilecek olan Albaraka Türk müşterileri, EFT saatini kaçırmak, geç kalmak gibi bir durum yaşamıyor.
- "Müşterilerimiz, dilediği zaman dilediği yerde EFT işlemlerini gerçekleştirebilecek"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, Albaraka Türk olarak dijital bankacılık kapsamında ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirterek, şunları kaydetti:


"Uygulamaya aldığımız Nöbetçi Transfer hizmetimiz sayesinde, müşterilerimiz artık gece gündüz demeden para transferi yapabilecekleri bir ortama kavuştu. Bu hizmetimiz sayesinde sadece hafta içi 8.30-17.15 saatleri arasında gerçekleştirilebilen EFT hizmetinde artık zaman sınırı ortadan kalktı.


İnternet şubemiz ya da Albaraka Mobil üzerinden Nöbetçi Transfer uygulamamız ile müşterilerimize yenilikçi, pratik ve hızlı hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Bu yeni hizmet sayesinde müşterilerimiz, dilediği zaman dilediği yerde EFT işlemlerini gerçekleştirebilecek."
- "Open api-açık bankacılık için Türkiye’de örnek"

İşbirlikteliği ile ilgili açıklamada bulunan Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler ;


Fintek ekosisteminin en büyük ihtiyaçlarından biri olan banka ve fintek işbirlikteliğine bir yenisini eklediğimiz için çok mutluyuz. Albaraka Türk yönetimine ve ekibine katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Albaraka Türk müşterilerinin de EFT saatleri dışında banka hesapları arası para transferine imkan veren “Nöbetçi Transfer” ürünümüzle tanışmaları sağladık.

Önümüzdeki dönemde birkaç banka ile de Nöbetçi Transfer ürünümüzle ilgili yaptığımız işbirliğini de açıklıyor olacağız. Bu iş birlikteliklerinin de çok ses getireceğini düşünüyoruz.

Bu kapsamda 16 banka ile gerçekleştirdiği entegrasyon sayesinde “Nöbetçi Transfer”  son dönemde tekrar gündeme gelen Open api-açık bankacılık için Türkiye’de örnek gösterilecek bir ürün olma özelliğine sahip olacaktır.- Nöbetçi Transfer Nedir?

  • Hafta içi EFT saatleri (08:30-17:15) dışında ve hafta sonu da 24 saat TL para transferi yapmanızı sağlar.
  • İnternet Şubemiz ve Albaraka Mobil üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.
  • Nöbetçi Transfer işlemi yapılabilecek güncel bankalar: Akbank, DenizBank, Fibabanka, Garanti Bankası, Halkbank, QNB Finansbank, VakıfBank, Ziraat Bankası
  • İşlem ücreti, aracı kurum hizmet bedeli dâhil toplam 8 TL’dir.
  • Nöbetçi Transfer üzerinden yapılan para transferlerin gerçekleşme süresi ortalama 20 dakikadır.

* Nöbetçi Transfer hizmeti üzerinden gerçekleştirilen işlemler, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları hakkındaki kanun çerçevesinde BDDK tarafından faaliyet izni verilen Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilir.
Diğer "Teknoloji Haberleri" için tıklayın:


172 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi