• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://plus.google.com/u/0/100486011211831660464
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Kuveyt Türk’ten konut ve araç alacaklara sağlam finansman desteği!

Kuveyt Türk, konut ve araç finansmanlarında kâr oranlarını sırasıyla yüzde 1,47 ve yüzde 1,65'e indirdi.
Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından araç finansmanı ve konut finansmanında kar oranları düşürüldü.- "Konut ve Araç Finansmanında Kar Oranları İndirildi"

Kuveyt Türk Katılım Bankası sağladığı konut finansmanı ve araç finansmanı desteklerinde kar oranlarını aşağı çekti. Kuveyt Türk konut finansmanı kar oranı yüzde aylık yüzde 1.47, araç finansmanı kar oranı da yüzde 1.65 olarak yeniden belirlendi.


Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Banka tarafından 2019 yılı için belirlenen hedeflere ulaşmak için çalışmaya devam edildiği bildirildi. Kuveyt Türk müşterileri ve Türkiye ekonomisi için etkin çalışmalarını sürdürüyor.
- "Konut Finansmanı Kar Oranı Yüzde 1.47 Oldu"

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından yapılan açıklama faizsiz bankacılık ilkeleri kapsamında finansman desteği alacak kişileri ilgilendiriyor. Banka konut finansmanında kar oranlarını aşağı çekmesinin yanı sıra, araç finansmanını da artık daha düşük kar oranlarından sağlayacağını duyurdu. Kuveyt Türk araç finansmanı yeni kar oranı yüzde 1.65 oldu.


Katılım bankacılığı faaliyetlerine devam eden ve Türkiye’deki bu alanda lider bankalardan olan Kuveyt Türk konut finansmanı kar oranlarında da değişiklik yaptı. Konut finansmanı aylık kar oranı yüzde 1.47 olarak revize edildi. Kuveyt Türk bu değişiklikleri bir açıklama yaparak paylaştı.- "Yeni Kar Oranları Tüm Vadelerde Geçerli"

Kuveyt Türk’ün açıklamasında konut finansmanının yeni kar oranı olan yüzde 1.47’nin bütün vadeler için geçerli olduğu belirtilirken, yüzde 1.65 kar oranıyla araç finansmanı kullanmak isteyen müşterilerin de finansman kapsamındaki tüm vadelerde bu orandan yararlanacakları bildirildi.


Kuveyt Türk Katılım Bankası araç finansmanı 60 aya kadar, konut finansmanı ise 120 aya kadar vade seçeneği sunuyor.Kaynak: Banka Gazetesi

Diğer "Sektör Haberleri" için tıklayın:63 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
 Katılım Analiz Dergisi Haziran-2019
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi