• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://plus.google.com/u/0/100486011211831660464
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

İZÜ ve KTO Karatay yeni öğrencilerini bekliyor

"İslam Ekonomisi ve Finans" bölümleri, KTO Karatay ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversiteleri yeni öğrencilerini bekliyor.

"İslam Ekonomisi ve Finans" bölümleri KTO Karatay ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversiteleri yeni öğretim yılında öğrencilerini bekliyor.- Kariyer İmkanları:

Bu programlardan mezun olacak öğrenciler akademi dünyasının ilgili çalışma sahalarında kendilerine yer bulabileceklerdir. Bu hem ulusal ve uluslararası üniversiteler hem de araştırma kuruluşları çerçevesinde söz konusu olabilir.


İkinci olarak, İslami Finans alanının ülkemizde öne çıkan kurumlarından olan Katılım Bankalarında çalışma imkânı elde edebilirler. Hali hazırda 6 Katılım Bankasının toplamda 1068 şubesi mevcut olup devlet katılım bankalarının da açılmasıyla bu alandaki talebin artması beklenmektedir. Nitekim Türkiye Katılım Bankaları Birliği başta olmak üzere konuyla ilgili faaliyet gösteren kuruluşlardan bu konuda yetişmiş insan gücüne olan ihtiyaç birçok platformda açık bir şekilde ifade edilmektedir.


Katılım bankalarına ek olarak, bunlarla ilgili düzenlemelerin yürütüldüğü BDDK, TCMB, TMSF, Hazine Müsteşarlığı gibi kuruluşlar da potansiyel birer istihdam mahallidir. Üçüncü olarak, uluslararası İslam ekonomisi ve finansı kuruluşları olan İslam Kalkınma Bankası, IRTI, AAOIFI, IFSB, INCEIF gibi kurum ve kuruluşlarda istihdam edilebilirler.


Son olarak mezunların iktisat teorisi ve pratiğine de vâkıf olacakları için Borsa İstanbul, çeşitli bakanlıklar, devlet ve özel sektöre ait bankalar, yerli veya uluslararası şirketlerde de çalışabilirler.
- İşte yeni tercih yapacak öğrenciler için "İslam Ekonomisi ve Finans" bölümlerinin bilgileri; ÖĞR.PUANGENEL2018-YKS2018-YKSPROF.DOÇ.DR.
PROGRAM ADI SÜRE TÜRÜ KONT. BAŞARI SIRASITABAN PUANDR.DR.
.ÖĞR.
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ        
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi        
İslam Ekonomisi ve Finans (Burslu)4EA10165000307,065992 2
İslam Ekonomisi ve Finans (%75 İndirimli)4EA20     
İslam Ekonomisi ve Finans (İngilizce) (Burslu)  4EA5112000327,59185 12
İslam Ekonomisi ve Finans (İngilizce) (%75 İndirimli)   4EA20     
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)        
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi        
İslam Ekonomisi ve Finans  (Ücretli)4EA10     
İslam Ekonomisi ve Finans (Burslu)4EA10416000254,427082 3
İslam Ekonomisi ve Finans (%75 İndirimli)4EA10     
İslam Ekonomisi ve Finans (%50 İndirimli)4EA10     Diğer "Yaşam ve Eğitim Haberi" için tıklayın:

 89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
 Katılım Analiz Dergisi Haziran-2019
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi