• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://plus.google.com/u/0/100486011211831660464
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

Mükafat Portföy’e "En İyi Yeni Katılım Portföy Yönetimi Şirketi" ödülü

Aktif Bank ve İslam Kalkınma Bankası iştiraki ICD ortaklığıyla 2016 yılında kurulan Mükafat Portföy’e İngiltere’den ödül geldi.

Aktif Bank ve İslam Kalkınma Bankası iştiraki ICD ortaklığıyla 2016 yılında kurulan Mükafat Portföy’e İngiltere’den ödül geldi.


İngiltere’nin önde gelen finans ve iş analizi yayınlarından olan International Finance Dergisi’nin düzenlediği International Finance Awards’ta (Uluslararası Finans Ödülleri) 2019 yılının “En İyi Yeni Katılım Portföy Yönetimi Şirketi” ödülü Mükafat Portföy Yönetimi’ne verildi.
- "ICD’nın İslami Finans tecrübesi"

Türk Sermaye Piyasalarına, faizsiz gecelik (O/N) yatırım aracı olarak kullanılabilecek ilk İslami Finans ürününü sunduklarını belirten Mükafat Portföy Genel Müdürü Kağan Candan “Genç, tecrübeli ve dinamik yapımız ile portföy yönetimine yaratıcı bir yaklaşımımız bulunuyor.


Bununla beraber, Aktif Bank ve İslam Kalkınma Bankası iştiraki ICD gibi güçlü sermayedarlara sahip olmayı avantaj haline getiriyor, Aktif Bank’ın sermaye piyasalarındaki tecrübesi ile ICD’nın İslami Finans tecrübesini harmanlayabiliyoruz.” dedi.
- "En İyi Yeni Katılım Portföy Yönetimi Şirketi"

“En İyi Yeni Katılım Portföy Yönetimi Şirketi” ödülüne sahip olmanın altında bu yenilikçi bakış açısının olduğunun altını çizen Candan, yöneticisi olduğumuz emeklilik fonları ve katılım fonları ile birlikte, hedef kitlesi nitelikli yatırımcılar olan serbest fonlar, girişim sermayesi yatırım fonları ve gayrimenkul yatırım fonlarında da büyümeye devam ettiklerini söyledi.


Sunulan yeni ürünler ve gelişmeler ile birlikte portföy büyüklüğünde 900 milyon TL’ye ulaştıklarını ve bundan sonra da başarılara imza atarak istikrarlı büyümelerine devam edeceklerini belirtti.
 


- "International Finance Awards en başarılıları ödüllendiriyor"

Mükafat Portföy’ün “En İyi Yeni Katılım Portföy Yönetimi Şirketi” ödülünü aldığı International Finance Awards kurumların uluslararası bir platformda yeteneklerinin, liderlik becerilerinin, yarattıkları değerlerin ve kabiliyetlerinin belirlenmesi yolu ile veriliyor.


Geçen senelerde Türkiye’nin önde gelen saygın kuruluşlarının da ödüllendirildiği etkinlikte, başta Orta Doğu, Asya, Avrupa ve Afrika’dan olmak üzere finans, bankacılık, varlık yönetimi, aracılık, sigorta, enerji, petrol ve gaz, lojistik ve kamu hizmetleri alanlarında uluslararası kurumlar değerlendiriliyor.- Mükafat Portföy tarafından sunulan ürünler;

  • Katılım Fonları:
Kısa Vadeli Kira Sertifikası Katılım Fonu (MPF) Kira Sertifikası Katılım Fonu (MPK) Katılım Hisse Senedi Fonu (MPS) Katılım Aktif Serbest (Döviz) Fon (MPD)

  • Girişim Sermayesi Yatırım Fonları:
Yaprak Yenilenebilir Enerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (MYP) TechInvestors Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (MBK) Buket Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (MBB)

  • Gayrimenkul Yatırım Fonları:
Birinci Akaryakıt Sektörü Gayrimenkul Yatırım Fonu (MBG) Ataşehir Metropol Gayrimenkul Yatırım Fonu (MPG)

  • Faizsiz Emeklilik Fonları
  • Özel Portföy Yönetimi


Kaynak: Fintechtime

Diğer "Sektör Haberleri" için tıklayın:
93 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
 Katılım Analiz Dergisi Haziran-2019
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi