• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

"Katılım Analiz-İslam İktisadı Dergisi" Haziran sayısı çıktı!

Türkiye’de aylık yayımlanan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi olan “Katılım Analiz Dergisi”nin Haziran sayısı çıktı.


Türkiye’de aylık yayımlanan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi “Katılım Analiz Dergisi”nin Haziran sayısı çıktı.


Katılım Analiz olarak çevrimiçi yayın organlarımız olan haber portalımız ve “Aylık Haber Bülteni”mizin yanına yeni bir yayınımızı daha, 2019 Ocak Sayısı ile birlikte “Katılım Analiz Dergisi” adıyla eklemenin mutluluğunu yaşadık.

Gayemiz öncelikli olarak Türkiye’de ve dünyada İslam İktisadı’nın gelişmesi ve büyümesine gönüllü olarak katkı sağlamaktır.
- Katılım Analiz Genel Yayın Yönetmeni Süleyman KONUR, Haziran sayısının giriş yazısında şu ifadelere yer verdi;

İslam İktisadı’nın her geçen gün büyüyen potansiyeli ile birlikte Katılım Analiz olarak bizler de bu gelişime katkı vermek amacıyla yayınlarımıza yeni bir yayın aracı daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. e-dergi şeklinde planladığımız “Katılım Analiz Dergisi” Ocak sayısı ile birlikte ilk sayısını çıkarmış bulunuyoruz.


Ayrıca “Katılım Analiz Dergisi– Aylık İslam İktisadı Dergisi” Türkiye’de aylık yayın yapan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi olarak yayın hayatına başladı. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak ve kâr amacı gütmeden yürüttüğümüz çalışmalarımızda öncelikle en büyük destekçilerimiz olan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederim.


İlk sayımız olan Ocak sayımızda “Tefafül (Katılım Sigortacılığı)” konusuna yer vermiştik. Bu konuda alanında uzman olan “Katılım Sigortacılığı Derneği Genel Sekreteri Dr. Yunus Emre Gürbüz” bey ile bir röportaj gerçekleştirdik.


İkinci sayımızda “Türkiye’de İslam İktisadı Eğitimi” konusunu işleyerek, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güran Yumuşak hocamız ile bir röportaj gerçekleştirdik.


Üçüncü sayımızda ise “İslam İktisadı’nda Dijitalleşme” konusunda Kuveyt Türk Katılım Bankası Dijital Dönüşüm Grup Müdürü Okan ACAR Bey ve Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin ile konuşmuştuk.


Dördüncü sayımızda Katılım Bankacılığının tarihine inerek “Türkiye’de Katılım Bankacılığının Doğuşu”nu anlatmaya çalıştık. Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah UTKU Bey ülkemizde katılım bankacılığının doğuşunu ve gelişimini Katılım Analiz okuyucularına anlatmıştı.


Beşinci sayımızın konusu ise “Zekât ve İslam İktisadı” olmuştu. Bu konuda yine önemli çalışmalara imza atan Digital Zakat Proje Yöneticisi Melih Turan Bey ile bir söyleşi gerçekleştirmiştik. “www.katilimanaliz.com” haber portalımızda okuyucularımızla paylaştığımız İslam Ekonomisi’ne dair Haziran ayında gerçekleşen, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri de dergimizin “Katılım Analiz Ayık Haber Bülteni” bölümüzde paylaştık. İnanıyorum ki Müslümanlar, büyük bir nimet olan İslam İktisadı'nı doğru bir şekilde anlayacak, helal manâda uygulayacak ve gerektiği şekilde sahip çıkacaktır. Gelecek sayıda buluşmak ümidiyle…Süleyman KONUR 

Katılım Analiz 
Genel Yayın Yönetmeni

- Katılım Analiz Dergisi Haziran-2019 sayısına ulaşmak için tıklayın;

https://www.katilimanaliz.com/FileUpload/as900789/File/haziran-2019_katilim_analiz_dergisi.pdfKatılım Analiz Dergisi Haziran-2019 
Yıl:1       Sayı:6


Genel Yayın Yönetmeni 
Süleyman Konur 

Yayın Koordinatörü 
Ramazan Menteşe 

Editörler 
Ahmet Burak Doğan 
Mevlüt Umur 

Görsel Yönetmen 
Onurcan Altunkaya- Önceki sayılara ulaşmak için tıklayın;

https://www.katilimanaliz.com/?Syf=5&Id=133038


Katılım Analiz Dergisi, süreli-aylık İslam İktisadı yayınıdır. Dergide yayınlanan yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. İzin alınmaksızın kısmen ya da tamamen kullanılamaz. Dergideki yazıların sorumluluğu tamamen yazarlarına aittir. dergi@katilimanaliz.com
312 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi