• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://plus.google.com/u/0/100486011211831660464
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

İKAM ile İSEFAM yayın işbirliği anlaşması imzaladı

Yeni döneme girerken hedeflerini daha da büyüten İKAM, Sakarya Üniversitesi İSEFAM ile yayın işbirliği anlaşması imzaladı.
Yeni döneme girerken hedeflerini daha da büyüten İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM),  Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma Merkezi (İSEFAM) ile bir yayın işbirliği anlaşması imzaladı.Daha önce Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma Merkezi (İSEFAM) araştımacıları ve hocaları tarafından hazırlanan "Zekâtın Kurumsallaşması: Dünya Uygulamaları ve Türkiye için Model Önerisi ve İslam İktisadı Üzerine Söyleşiler" adlı iki eser İktisat Yayınları tarafından basılmıştı.
 - "Alanda eksikliği hissedilen kaynak ihtiyacını karşılamak üzere kuruldu"

İktisat Yayınları;

“İslam iktisadı” düşüncesinin külli bir şekilde inşası için yetkin fikir ve teorilerin üretilmesini teşvik etmeyi ve yeni çalışmalara zemin oluşturmayı amaçlayan İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) ve hazırladığı nitelikli ve özgün çalışmalarla yayın hayatına devam eden Nobel Akademik Yayıncılık ile birlikte alanda eksikliği hissedilen kaynak ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur.


Bu doğrultuda İktisat Yayınları bugüne kadar 7 yayın dizi altında 36 kitap yayımlayarak Türkiye’de artan araştırma ve eğitim faaliyetlerine katkı sağlamış, lisans ve lisansüstü programlara kaynak teşkil edecek olan çeviri ve telif eserleri Türkçeye kazandırmıştır.Yeni döneme girerken hedeflerini daha da büyüten İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM), Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma Merkezi (İSEFAM) ile bir yayın işbirliği anlaşması imzalamıştır.

- "Bu alanda toplum bilincinin olgunlaşması ve yaygınlaşması"

İSEFAM’ın öncelikli amacı;


İslam ekonomisi ve finansı alanında gerekli her türlü teorik ve uygulamaya yönelik araştırma ve çalışmaları yapmak, İslam ekonomisi ve finansına ilişkin kavramların ve olguların tarihini ve güncel durumunu araştırmak, geleceğine ilişkin analizleri yapmak, bu alanda toplum bilincinin olgunlaşması ve yaygınlaşması için gerekli faaliyetleri yürütmek, bu alanlarda disiplinler arası bir yaklaşımla yeni bilgiler üretmek, bu amaçla uygulama modelleri geliştirmektir.Bu doğrultuda bundan sonraki süreçte Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma Merkezi (İSEFAM) tarafından çıkarılan kitaplar, proje çıktıları ve lisansüstü tezler İktisat Yayınları tarafından yayımlanacak.
İslam İktisadı alanındaki bilgi açığını kapatmak için atılan bu imzanın Katılım Analiz olarak hayırlı olmasını dileriz.
Diğer "Yaşam ve Eğitim Haberi" için tıklayın:

75 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
 Katılım Analiz Dergisi Haziran-2019
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi