• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

"Katılım Analiz Dergisi" Mart-2019 sayısı çıktı!

Türkiye’de aylık yayımlanan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi “Katılım Analiz Dergisi”nin Mart-2019 sayısı çıktı.

Türkiye’de aylık yayımlanan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi “Katılım Analiz Dergisi”nin Mart-2019 sayısı çıktı.

Katılım Analiz olarak çevrimiçi yayın organlarımız olan haber portalımız ve “Aylık Haber Bülteni”mizin yanına yeni bir yayınımızı daha, 2019 Ocak Sayısı ile birlikte “Katılım Analiz Dergisi” adıyla eklemenin mutluluğunu yaşadık. 


Gayemiz öncelikli olarak Türkiye’de ve dünyada İslam İktisadı’nın gelişmesi ve büyümesine gönüllü olarak katkı sağlamaktır.- Katılım Analiz Genel Yayın Yönetmeni Süleyman KONUR Mart sayısının giriş yazısında şu ifadelere yer verdi;


İslam İktisadı’nın her geçen gün büyüyen potansiyeli ile birlikte Katılım Analiz olarak bizler de bu gelişime katkı vermek amacıyla yayınlarımıza yeni bir yayın aracı daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. e-dergi şeklinde planladığımız “Katılım Analiz Dergisi” Ocak sayısı ile birlikte ilk sayısını çıkarmış bulunuyoruz. Ayrıca “Katılım Analiz Dergisi– Aylık İslam İktisadı Dergisi” Türkiye’de aylık yayın yapan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi olarak yayın hayatına başladı.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızda öncelikle en büyük destekçilerimiz olan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederim.- “İslam İktisadı’nda Dijitalleşme”

Bu sayımızın konusunu “İslam İktisadı’nda Dijitalleşme” olarak belirledik. Ülkemizin İslam İktisadı alanında öncü bir ülke olabilmesinin yolu şüphesiz bu konudaki gelişmiş bir finansal teknolojik altyapısının bulunmasından geçmektedir. Bizler de Türkiye’deki ve İslam İktisadı’ndaki finansal teknoloji uygulamaları hakkında siz değerli okuyucularımıza bilgiler aktarmaya çalıştık.


Kuveyt Türk Katılım Bankası Dijital Dönüşüm Grup Müdürü Okan ACAR Bey ile finansal teknoloji ve dijitalleşme konusunda gerçekleştirdiğimiz röportajımız için Okan Bey’e teşekkür ederiz.

Ayrıca dergimizin bu sayısında yine bir ilki gerçekleştirerek “Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası”nı oluşturduk.- " Türkiye’deki Katılım Bankacılığı’nın isim babalarından"


“www.katilimanaliz.com” haber portalımızda okuyucularımızla paylaştığımız İslam Ekonomisi’ne dair Mart ayında gerçekleşen, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri de dergimizin “Katılım Analiz-Haber Bülteni” bölümüzde siz değerli okuyucularımızla paylaştık.

İslam İktisatçıları bölümümüzde ise Türkiye’deki Katılım Bankacılığı’nın isim babalarından olan “Temel HAZIROĞLU ve akademik anlamda önemli isimlerden olan Doç. Dr. Süleyman KAYA” hocalarımızı anlattık.


İnanıyorum ki Müslümanlar, büyük bir nimet olan İslam İktisadı'nı doğru bir şekilde anlayacak, helal manâda uygulayacak, gerektiği şekilde sahip çıkacaktır.

Gelecek sayıda buluşmak ümidiyle…
Süleyman KONUR 

Katılım Analiz 
Genel Yayın Yönetmeni


- Katılım Analiz Dergisi Mart-2019 sayısına ulaşmak için tıklayın;


https://www.katilimanaliz.com/FileUpload/as900789/File/
katilim_analiz_dergisi_2019-mart.pdf
Katılım Analiz Dergisi Mart-2019 
Yıl:1       Sayı:3


Genel Yayın Yönetmeni 
Süleyman Konur 

Yayın Kordinatörü 
Ramazan Menteşe 

Editörler 
Ahmet Burak Doğan 

Mevlüt Umur 

Görsel Yönetmen 
Onurcan AltunkayaKatılım Analiz Dergisi, süreli-aylık İslam İktisadı yayınıdır. Dergide yayınlanan yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. İzin alınmaksızın kısmen ya da tamamen kullanılamaz. Dergideki yazıların sorumluluğu tamamen yazarlarına aittir. 


dergi@katilimanaliz.com

508 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi