• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/katilimanaliz/
  • https://twitter.com/katilimanaliz
Ayetlerle Baş Başa
Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)           Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161). 
Anket
Herhangi bir katılım bankasında hesabınız var mı?
 Türkiye İslami Fintech Ekosistemi Haritası
  Sosyal Medya

"Katılım Analiz Dergisi" ilk sayısıyla yayın hayatına başladı

“Katılım Analiz Dergisi-Aylık İslam İktisadı Dergisi” Türkiye’de aylık yayımlanan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi olarak yayın hayatına başladı.
Katılım Analiz olarak çevrimiçi yayın organlarımız olan haber portalımız ve “Aylık Haber Bülteni”mizin yanına yeni bir yayınımızı daha, 2019 Ocak Sayısı ile birlikte “Katılım Analiz Dergisi” adıyla eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Gayemiz öncelikli olarak Türkiye’de ve dünyada İslam İktisadı’nın gelişmesi ve büyümesine katkı sağlamaktır.- Katılım Analiz Genel Yayın Yönetmeni Süleyman KONUR giriş yazısında şu ifadelere yer verdi;

Merhabalar,

İslam İktisadı’nın her geçen gün büyüyen potansiyeli ile birlikte Katılım Analiz olarak bizler de bu gelişime katkı vermek amacıyla yayınlarımıza yeni bir yayın aracı daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. e-dergi şeklinde planladığımız “Katılım Analiz Dergisi” Ocak sayısı ile birlikte ilk sayısını çıkarmış bulunuyoruz. Ayrıca “Katılım Analiz Dergisi– Aylık İslam İktisadı Dergisi” olarak Türkiye’de aylık olarak yayın yapan ilk ve tek İslam İktisadı dergisi olarak yayın hayatına başladı. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızda öncelikle en büyük destekçilerimiz olan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederim.

İlk sayımızda İslam İktisadı’nda genç ve henüz ülkemizde yeni diyebileceğimiz “Tekâfül” konusuna yer verdik. Müslümanlar arasındaki kardeşlik, birlik ve dayanışma ruhuna dayalı olan Tekâfül, Türkiye’de uygulanmaya başladığı günden itibaren hızlı bir ivme kazandı. Katılım Sigortacılığı(Tekâfül) ile birlikte Türkiye sigorta sektöründe de pastanın dilimleri yeniden paylaşılmaya başladı. Hükümetimiz tarafından da gereken desteğin verilmesi ile beraber Katılım Sigortacılığı yasal bir zemine kavuşarak faaliyetlerine devam ediyor.

Katılım Analiz Dergisi’nin ilk sayısında dosya konumuzda Tekâfül hakkında bilgiler verdikten sonra “Katılım Sigortacılığı Derneği Genel Sekreteri Dr. Yunus Emre Gürbüz” bey ile bir röportaj gerçekleştirdik. Dünyada ve ülkemiz deki Tekâfül’ün tarihçesini de sizlerle paylaşırken, Türkiye’deki Katılım Sigortacılığı’nın yasal boyutuna yer verdik.

“www.katilimanaliz.com” haber portalımızda okuyucularımızla paylaştığımız İslam Ekonomisine dair Ocak ayında gerçekleşen, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri de dergimizin “Katılım Analiz-Haber Bülteni” bölümüzde siz değerli okuyucularımızla paylaştık. İslam İktisatçıları bölümümüzde ise Türkiye’de Tekâfül alanında çalışmalar yapan “Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof. Dr. Hasan Hacak ve Mehmet Odabaşı” hocalarımızı anlattık.

İnanıyorum ki Müslümanlar, büyük bir nimet olan İslam İktisadı'nı doğru bir şekilde anlayacak, helal manâda uygulayacak, gerektiği şekilde sahip çıkacaktır.

Gelecek sayıda  buluşmak ümidiyle…


Süleyman KONUR

Katılım Analiz Genel Yayın Yönetmeni

- Katılım Analiz Dergisi Ocak-2019 sayısına ulaşmak için tıklayın;

https://www.katilimanaliz.com/FileUpload/as900789/File/katilim_analiz-ocak_sayisi.pdf

Katılım Analiz Dergisi, süreli-aylık. İslam İktisadı yayınıdır. Dergide yayınlanan yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. İzin alınmaksızın kısmen ya da tamamen kullanılamaz. Dergideki yazıların sorumluluğu tamamen yazarlarına aittir.

dergi@katilimanaliz.com


534 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Katılım Analiz Dergisi
Aylık Haber Bültenimiz
Üye Girişi